Dr. Oğuız Uçar, Eskişehir Medikal Estetik

Baby Face Laser

Babyface Thulium Lazer

Babyface Thulium Lazer etkileri

1927 nanometre dalga boyu bu lazer deride çok alt tabakalara inmeyen, deri rengine olmayan ve küçük kanallar açarak yenilemeyi uyaran bir lazerdir. Dokuda oluşturduğu termal etkiden faydalanılır. Oluşturduğu mikron seviyesindeki kontrollü hasar kollajen üretiminin uyarılması ve gözeneklerin küçültülmesine katkı sağlar. Dokuda yenilenmenin uyarılması leke ya da akne gibi durumlarda da iyileşmeye katkı sağlayacaktır.

Etkileri genel olarak yüzeysel deri tabakasında görülmekle daha çok rejevunasyon amaçlı kullanılan lazer ile derin akne izi gibi daha dip sonuçlar isteyen durumlarda tercih edilmez.

 

Babyface Thulium Lazer kullanımı

Cihaz yaklaşık 10 dakikalık bir uygulamada yüz bölgesinde 150 mikron boyutlarında on bine yakın mikro kanal açar. Bu dışarıdan anlaşılabilecek bir durum değildir. Hemen arkasından nano moleküler iyileştirici serumlar uygulanır.

Yapısında resveratrol, C vitamini, Traneksamik asit, Retinol öncelikli karışımlardan oluşan serumlar istenilen efekte bağlı olarak tercih edilir.

Uygulama öncesi lokal anestezik krem çok acılı bir işlem olmasa da konforu artırıcıdır. Uygulama sonrasında hafif bir kızarıklık işlem sonrası deri yenilenme döneminde deri yüzeyinde birkaç gün süreyle ele pürüzlü bir görünüm gelebilir. Sonrasında tümüyle normale dönecektir.

 

Dikkat edilecek noktalar

  • İşlem sonrası birkaç gün süren kızarıklık nedeniyle sosyal program hemen öncesi dikkat edilmelidir.
  • İşlem sonrası günlerde hafif bir nemlendirme ihtiyacı olacak kuruluk görülebilir.
  • Aktif akne gibi durumlarda ilk anda artış gözlenebilir, sonrasında kuruma görülebilir.
  • Yoğun güneş zamanlarında deride hasar oluşturan tüm işlemlerde olduğu gibi dikkat gerekir.
Babyface Thulium Lazer, Eskişehir

İletişim Bilgileri

İsmet İnönü-1 Cd. 732. Sok.
Aypalas Residence Kat: 4 No: 34/32
Tepebaşı / Eskişehir

Takip Edeyim
Bir "TIK" Yakındayız

Please publish modules in offcanvas position.