Dr. Oğuız Uçar, Eskişehir Medikal Estetik

En İyi Epilasyon Lazeri Hangisi?

Epilasyon lazerlerinin farkları nedir?

Yoğun atımlı ışık bir flash lambası gibi karışık dalga boyu çıkan enerjiyi filtreler ile ayırırken, lazerler direk olarak istenen dalga boyu enerjiyi cihazdan üretip başlığa ulaştıran sistemlerdir. Kullanılan dalga boyuna göre hedef yapı olan kılın rengine farklı derecelerde duyarlı ve dalga boyuna göre de deri altına farklı derinliklere ulaşan enerji üretirler. Deriye rengini veren aynı zamanda kılın da rengini veren melanin genel hedeftir. Nd YAG lazerlerde ise hemoglobin hedeftir. Melanin duyarlılığı en yüksek olan Alexandrite lazerden sonra Diode lazer ve en az duyarlı olan Nd YAG sıralamasında en derin kıl köküne ulaşabilen lazer Nd YAG lazer iken en az derinliğe ulaşan da Alexandrite lazerdir.

En iyi Epilasyon Lazeri Hangisi?

En etkili lazer hangisidir?

Özellikleri farklı olan bu lazer tiplerinin her birinin sahip olduğu farkların avantaj sağladığı, en iyi olduğu durum bulunmaktadır. Kılı hedeflerken aynı renk maddesi deride de olduğu için deri rengi ile kılın rengi arasındaki fark açıldıkça daha güvenli epilasyon imkanı bulunur. Bu durumda renk hassasiyeti en yüksek olan alexandrite lazerler daha çok dikkat gerektirir. Bronzlaşma gibi suni olarak deri rengi koyu durumlarda da tüm lazer tiplerinde olabildiğince kaçınarak doğal ten rengine ulaştıktan sonra tedavi yapmak daha doğrudur. Derinin rengi kadar kılın rengi ve kalınlığı da lazer tipinin seçiminde önemlidir. Uygun lazer tipini belirlemek ideal bir epilasyonun sadece bir kısmıdır.

Bundan sonraki aşamada diğer önemli konular cihazın ürettiği enerjinin, süresi ve şiddeti ile kılın uygulama için en ideal uzunlukta hazırlanması gibi parametrelerden oluşan teknik kısımdır.

Kısaca ideal bir epilasyon kılın yapısı, rengi, derinin doğal rengi, kılın bulunduğu bölge gibi faktörlere bağlı olarak cihaz tipi belirlendikten sonra ideal enerji seviyeleri ve sürelerine bağlı uygulama ile yapılabilir.


Yenilik: Exozom Tedavileri

Exozom hücreler arası iletişim, üretim süreçlerinin başlatılması, gerekli maddelerin taşınması gibi temel faaliyetlerde görev alan kesecik ya da partiküler yapılardır. Protein, yağ ya da genetik
Doğal Botoks Mümkün mü?

Botoks mimik hareketlerinin neden olduğu kırışıklıklarının temel tedavisidir. Ancak tüm mimik hareketlerini kontrol altına almaya çalışmak mümkün olmayacağı gibi gecikilmiş durumlarda yapılan uygulama sorunları çözmede
İletişim Bilgileri

İsmet İnönü-1 Cd. 732. Sok.
Aypalas Residence Kat: 4 No: 34/32
Tepebaşı / Eskişehir

Takip Edeyim
Bir "TIK" Yakındayız

Please publish modules in offcanvas position.